piatok 9. septembra 2011

4. - 15. 7. 2011 - Chlapci na letných prázdninách v Osrblí

Hneď v pondelok poobede sme odišli s Radkom a Martinkom do Osrblia a pre chlapcov sa začali letné prázdniny.
Bolo horúce počasie, tak väčšinou sme sa zdržiavali len pri chalupe. Na vychádzky sme sa vybrali vždy len ráno niekde do hory, aby sme okolo desiatej - jedenástej už boli na dvore a schovávali sa v tieni.
Čučoriedky síce väčšinou vymrzli, ale vždy sa našli nejaké, aby sa chlapci trochu najedli.

Alebo sme potom išli niekde pred večerom, väčšinou sme chodili do areálu Biatlon, kde sa chlapci na bežeckých dráhach korčuľovali na kolieskových korčuliach.

Na jednej vychádzke sme videli krásneho motýľa, ktorý menil farbu, podľa toho, z ktorej strany sme sa na neho pozerali

Keďže Radko skončil prvý ročník a priniesol prvé vysvedčenie, tak sme chlapcov pozvali do Brezna na zmrzlinu a zákusok. Popri tom sme sa aj prešli trochu po meste. Chlapci boli prekvapení, keď sme v jednom dvore objavili malú bráničku, ktorá bola akoby len pre deti.


Starý ocko zniesol z povaly na dvor plechovú vaňu. Radko s Martinkom si ju skoro každý deň naplnili vodou a bláznili sa v nej No a samozrejme, že sme si urobili aj strelecké preteky:Obidvom to išlo veľmi dobre.
 
Ale prázdniny neboli len o zábave a kúpaní.   Trochu sme aj pracovali. Pomáhali trhať  
burinu, prať v práčke, umývať sklo na verande....
 
   No a aké by to boli prázdniny bez opekania?  Zo začiatku sme skoro každý večer niečo opekali. No  potom stačilo, keď si chlapci urobili sami oheň a prikladali naň polienka
       Starému ockovi sa podarilo okrem týždňa zobrať si dovolenku aj na ďalší pondelok a utorok. Pôvodne sme sa mali vrátiť do Žiaru v utorok večer. No ale bolo také horúce počasie, že som sa rozhodla s chlapcami ostať v Osrblí. Tam bolo predsa príjemnejšie, ako v tých horúčavách v meste. V piatok pre nás starý ocko prišiel, odišli sme do Žiaru a v sobotu sme zaviezli Martinka a Radka domov do Pardubíc.                                                                                                                                                                                        Všetky fotky z letných prázdnin sú v albume

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára