nedeľa 28. júna 2015

21. - 27.6.2015 Julianka a Tobík v Osrblí - 1.

V nedeľu večer okolo pol ôsmej sme po celodennom cestovaní prišli do Osrblia. Večer sme sa len vybalili, navečerali, deti si trochu pobehali, lebo veď celý deň, okrem malých prestávok, presedeli v aute, a išli spať.

Hneď v pondelok predpoludním chcela Julianka  venček. Na záhrade už veľa rozkvitnutých kvetov nebolo,
no predsa na jeden venček ešte našla.Prvé dni nám počasie neprialo. Mrholilo a každú chvíľu pršalo, tak sme sa vlastne skoro nepohli z chalupy
a dvora.

Starý ocko urobil deťom mlyn a zavesil ho na zábradlie do potoka


Julianka si nalepila servítku na drevenú krabičku


Vo štvrtok sa počasie umúdrilo, tak sme sa popoludní vybrali konečne do lesa. Išli sme smerom na vykrývač, ale ďaleko sme sa nedostali, lebo nás zdržali lesné jahody a čučoriedky, ktorých  sme sa najedli dosýta.
Podvečer sme sa išli pozrieť k hotelu.  Osrblianski hasiči prevzali nové hasiace auto od ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

 

Pán minister si  " považoval za česť, odfotiť sa s Tobíkom ".Na piatok popoludnie sme si naplánovali plávanie. Bolo síce krásne slnečno, no na kúpanie vonku to nebolo. Tak sme išli do Brezna do krytej plavárne. Tobík s Juliankou sa tam vyšantili.
(Zabudla som zobrať fotoaparát tak fotka z mobilu je trochu rozmazaná)


V sobotu sme si chceli urobiť celodenný výlet vláčikom čiernohronskej železnice do skanzenu vo Vydrove,
ale kvôli neistému počasiu sme to odložili. Celý deň sme strávili na dvore. Julianka si vymyslela robotu pre starého ocka. Chcela srdiečkovú formičku z dreva. Na dosku namaľovala dve rovnaké srdiečka,


a starý ocko ich vyrezal

Ešte niekoho poprosiť, aby do nich vydlabal menšie srdiečka, lebo v Osrblí také náradie nemáme.
Potom Julianka a Tobík jazdili na bicykloch na prekážkovej dráhePár ďalších fotiek je v albume


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára